expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

niedziela, 23 lutego 2014

Przygotowania do balu i wiosny :)Czasem niewiele trzeba, by zdarzyło się wiele.


    W pewnym sensie jest to całkiem zwykły weekend, lutowy, ni to zimowy, ni to przedwiosenny, ale tyle w nim dobrych emocji.
 
K. i dzieci zajadają bagietkę, którą udało się nam kupić ciepłą i pachnącą. Odrywają po kawałku dla czystej przyjemności łamania jej chrupiącej skórki. W garnku gotuje się zalewajka, która dzisiaj, wraz z plackami ziemniaczanymi będzie stanowiła nasz obiad :) Na drugim blacie w kuchni szykuję z cukru pudru i żelatyny "Angry birds", bo wieczorem robić będę tort na bal :)
 
Jest mi błogo i spokojnie, wypełniają mnie słowa i radości dzieci. Jutro wielka przedszkolna zabawa - Luluś idzie przebrana za wróżkę a Arturek za "Angry birds" właśnie. Nie bardzo lubi kostiumy i prosił jedynie o koszulkę ale pomyśleliśmy sobie, że ten tort będzie fajnym tematycznym uzupełnieniem i niespodzianką dla dzieci. Strój Oleńki trochę kombinowany, nie nowy, przyszyłam mu jednak puszek, piórka i skrzydełka i całość prezentuje się słodko. Zresztą - jak to mawiała moja Babcia - jak kto ładny, to mu we wszystkim ładnie :)

  Oprócz balu rozmawiamy też o planach ogrodowych. Zakupiliśmy wczoraj nasionka i doczekać się nie możemy kiedy będziemy mogli je wysiać. Mamy sporo różnych ale dominować będą kosmosy, słoneczniki, gladiole, macierzanki, kocimiętki i rudbekie. Gdyby ktoś zapytał mnie jakie kwiaty polecam ze względu na piękny i niezawodny efekt oraz zapach to poradziłabym właśnie ten wybór. To moje ulubione pewniaki :)
 
 
   Czy Wasze myśli też biegną już ku wiośnie, czy żyjecie jeszcze nartami, sankami i planami na lepienie bałwanów? Ja nie ukrywam, że już bardzo bardzo jest mi w duszy wiosennie.
Jutro po balu będziemy sadzić tulipany według tego pomysłu by później z zapartym tchem śledzić wydarzenia w szklankach. Dzieci bardzo są aktualnie zaangażowane w eko-tematy, będzie wiec jak znalazł :)


 
   W czwartek - tłusty czwartek (może trochę kaloryczne ale jakże smaczne święto). Jednego dnia w tygodniu planujemy zabrać się z K. w jego podróż służbową. Udało mi się zorganizować sobie wolne a Bączki pójdą na wagary (jak dobrze, że w przedszkolu jeszcze takie to proste :) Musimy tylko zdecydować czy pojedziemy autem czy pociągiem. Poza tym przed nami imprezy w bliskim gronie - imieniny i urodziny. Zapowiada się wesoła i intensywna końcówka karnawału :)
 
A potem marzec - ach marzec... 
Marzec to już pachnie wiosną bardzo :)
 
    Tak się cieszę. Przepełnia mnie wdzięczność za każdą chwilę, każdy plan i każde wspomnienie tych dni teraz, kiedy są Bączki i z nimi wszystko jest takie prawdziwe. Mocno przeżywane, jakby dotykało się samego serca wydarzenia. A może to jest tak, że to oni, wkładając swoje serca w każde doświadczenie sprawiają, że życie tak tętni życiem?
 
   Rozmawialiśmy o moich wyjazdach wiosennych (mam planowanych kilka spotkań daleko od domu). Narysowali mi tęcze, bym mogła szybko wracać: "Wystarczy Mamusiu, że na nie wejdziesz, a potem to już zjedziesz prosto do domu, do nas :) "... wystarczy... :)


"Otulam się ich słowami jak skrzydłami Anioła "