expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

sobota, 19 stycznia 2013

Marzenia na przedwiośnie


    Ale zima! By nie dać się wszechogarniającej hibernacji ogrzewamy sobie serca i dusze. Dzieci cieszą się śniegiem (poniżej taniec zimowy :)


i domowymi zajęciami      a ja grzeję się myślami o nich, marzeniami i planami na przedwiośnie. Albo nie tak - nie powiem, że mam plany, bo to słowo ma w sobie coś niweczącego. A ja dziś absolutnie nie mam nastroju na rzucanie wyzwań losowi. Pomarzyć dobra rzecz i ryzyko jakby mniejsze :)

      A więc na przedwiośnie marzę sobie, by odświeżyć dom. Nieco już mi się opatrzyły kolory wokół nas (zwłaszcza na parterze) i mam wizje białych ścian, gołąbkowych zasłon i poduch i ... pocichutku... marzy mi się wymiana kanapy. Nasza wierna ośmioletnia przeżyła całe dotychczasowe dzieciństwo Bąków i, że tak powiem delikatnie - dość to po niej widać ;)  Przywiązałam się do niej ale bidulka zasługuje na emeryturę.


     Marzę o wyjeździe. Najchętniej nad morze. Przed przedwiośniem jeszcze czas ferii ale chyba nigdzie nie pojedziemy z racji moich planów operacyjnych :( Implant w kregosłupie i sanki raczej nie idą w parze zbyt dobrze ;) Ale morze... może pomoże? :)))) Mam tyle dobrych wspomnień znad przedwiośnianego morza... :)


I nad to morze chciałabym jechać pociągiem, nocą, kuszetką, ale taką mniejszą, rodzinną. Są takie chyba?


I nad morzem chciałabym się włóczyć po plaży. Pustej, sztormowej, ale już lekko pachnącej wiosną.
       I jeszcze marzy mi się pozmieniać coś w moim życiu zawodowym. To, że tak powiem, bardziej nawet konieczność niż zachciewajka. Nie mogę pracować tak jak dotąd, bo nawet najlepszy implant się podda :) Czas zatem trochę wszystko przeorganizować i może leciutko się przebranżowić? Który to już raz w życiu? :)


       I marzy mi się zająć edukacją muzyczną Bąków i swoją. Od lat mam takie niespełnione marzenie, by trafić na coś... nie wiem: książkę, program filmowy, bloga, cykl spotkań w jakimś domu kultury czy filharmonii - jestem bardzo otwarta, bo nie tyle chodzi mi o formułę, co o pasję i dar jej przekazania. Kiedyś w młodości uczyłam się 5 lat gry na pianinie. Niestety nie jest z tym jak z jazdą na rowerze - wiele już zapomniałam. Poza tym to był tylko fragment z całego bogactwa stylów muzycznych a mi się dziś marzy doświadczyć więcej. Nauczyć się rozpoznawać to co piękne, nie intuicyjnie - lecz świadomie, chciałabym nauczyć się nazywać gatunki, techniki kompozytorskie, doceniać harmonię, kontrapunkt, maestrię systemów durowych, molowych, czuć je, słyszeć, podziwiać. I jeszcze chciałabym, by ktoś mi puścił (a może nawet zagrał? :))) - te utwory, które trzeba choć raz w życiu usłyszeć i by mi przy tym opowiedział - "a tu? tu słychać... a w tym miejscu to..." - a ja bym słuchała i starała zapamiętać, by potem podzielić się tym z Bąkami :)


     Poza tym - mam też kilka marzeń prostszych, czytelniczych :) Chciałabym upolować w mojej bibliotece tytuły tak gorace, że ciągle mi umykają i jeszcze kilka tych, które tak gorące może nie są ale słyszałam o nich sporo intrygujących słów. Oto moja lista celów ksiażkowych na przedwiośnie:

- Alibi na szczęście - Anna Ficner Ogonowska
- Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek - M.A. Shaffer i A. Barrows
- Delikatność - David Foenkinos
- Siedem lat później - Emily Griffin
- Najlepsze jest najbliżej - Małgorzata J. Kursa
- Norwegian Wood - Haruki Murakami
- Dom sióstr - Charlotte Link
- Do latarni morskiej - Virginia Woolf


     I jeszcze marzy mi się nauczyć nie śpieszyć. Wstawać wcześniej, ruszać się wolniej, nikogo nie poganiać. Czytam właśnie pewną książkę a w niej opis mężczyzny: "Nigdy się nie śpieszył. Uważał pośpiech za wielce naganny". Bardzo mnie to rozbawiło i ujęło zarazem. Kiedy ja będę mogła tak o sobie powiedzieć?      No i takie marzenia przychodzą mi do głowy na gorąco.


Spisałam je sobie - może to pomoże? :))

Kiedyś przeczytałam takie słowa:


"Im większą mamy świadomość tego, czego potrzebujemy,
tym więcej widzimy strategii osiągnięcia pełni".
 


Zatem Pełnio Droga - pozostaję otwarta na podpowiedzi strategiczne :)))

Pozdrawiam!